Bägare, silver och emalj, Indien sannolikt kring 1900.

Emaljerad dekor i blått och turkost. Höjd 11 cm. Vikt ca 235 g. Ostämplat silver, ca .880

Åldersrelaterat slitage.

Auktionen avslutas
3 dagar 19 timmar
340
3 560
386
Utropspris
300 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 360 EUR. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
18 jan 22:32
340 EUR
18 jan 22:26
320 EUR
18 jan 22:26
300 EUR
18 jan 22:25
260 EUR
18 jan 22:25
240 EUR
18 jan 17:32
220 EUR
17 jan 10:17
200 EUR
15 jan 17:15
180 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - V2