Bägare, silver, sannol. Indien, finska kontrollstämplar Helsingfors 1972.

Driven och ciselerad dekor med geometriska figurer och bladverk. Höjd 10,5 cm, mynningens diameter 8 cm. Vikt 145 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
180
1 885
204
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (4 bud)
14 jan 20:06
180 EUR
12 jan 8:43
150 EUR
8 jan 15:53
120 EUR
8 jan 12:27
80 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13