Kaffe- och teservis, 21 delar, "Cobalt Net", Lomonosov, Sovjetunionen.

Porslin med dekor i underglasyrblått med förgyllda detaljer.
Tekanna, höjd ca 12 cm.
Sockerskål med lock, höjd ca 11 cm.
Mjölkkanna, höjd ca 10 cm.
6 tekoppar, diameter ca 10 cm, diameter fat ca 15 cm.
6 kaffekoppar, diameter ca 8 cm, diameter fat ca 12 cm.
6 assietter, diameter ca 16 cm.

Smärre bruksslitage. Tekopp med spricka.

Auktionen avslutas
6 dagar 2 timmar
1 800
172
195
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
19 jan 8:43
1 800 SEK
19 jan 8:43
1 700 SEK
19 jan 8:42
1 600 SEK
19 jan 8:42
1 500 SEK
19 jan 8:41
500 SEK
19 jan 8:41
400 SEK
19 jan 8:12
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L52 - Visas på begäran