Sockerskål, silver, Moskva 1844. Oidentifierad mästarstämpel.

Invändigt förgylld. Godronnerad dekor, lockets knopp av pärlemor. Vikt 310 g.
Stämplad undertill, på fotringen och inuti locket.

Något åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Auktionen avslutas
4 dagar 12 timmar
420
4 397
477
Utropspris
350 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 440 EUR. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
9 jan 14:53
420 EUR
8 jan 20:11
400 EUR
8 jan 20:11
380 EUR
8 jan 7:48
365 EUR
8 jan 7:48
345 EUR
7 jan 18:54
320 EUR
7 jan 18:54
300 EUR
7 jan 18:23
280 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - F100