Kustaa Severin Sahlstedt, cigarrskrin, silver, Åbo 1929.

Locket invändigt förgyllt. Bredd 18,5 cm, djup 22,5 cm, höjd 6,3 inkl lockets reliefdekor. Invändigt träfanerat. Totalvikt 477 g.

Graverade initialer WH med datering 16/4 1932. Ytliga repor., smärre slitage.

Auktionen avslutas
5 dagar 6 timmar
420
4 427
481
Utropspris
400 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 440 EUR. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
8 jan 7:04
420 EUR
8 jan 7:04
400 EUR
7 jan 18:26
340 EUR
7 jan 18:25
320 EUR
7 jan 18:25
300 EUR
7 jan 17:28
250 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - F100