Petter Adolf Sjöberg saltkar ett par samt skedar Sengustavianska silver Stockholm 1820
Båtformade på fot, svängda hänklar, invändig förgyllning, saltspadar märkta Lars Larsson Göteborg (otydliga stämplar) längd c a10 cm, kar längd ca 10 cm, höjd ca 7,5 cm, total vikt ca 137 gram
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Fläckar. Repor.
Auktionen avslutas
6 dagar 23 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor