Ljuskrona, rokokostil, tidigt 1900-tal

Tolv ljusarmar samt nedtill tre ljuskällor, burformad mässingstomme behängd med prismor i form av löv och margueriter, avslutande klot. Höjd 90, diameter 55 cm.

Nagg, ljusmanschetter saknas, ej funktionstestad.

Auktionen avslutas
7 dagar 20 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N2