Henrik Allert

(Sverige, 1937-2024)
Henrik Allert
(Sverige, 1937-2024)

Skulptur, keramik, signerad Henrik Allert Pentik Finland.

Fågel. Grön glasyr. Längd 31 cm.

Smärre bruksslitage. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Auktionen avslutas
4 dagar 11 timmar
30
314
34
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 35 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
12 jan 22:47
30 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - V10