Henrik Allert

(Sverige, 1937-2024)
Henrik Allert
(Sverige, 1937-2024)

Skulptur, keramik, signerad Henrik Allert Pentik Finland.

Fågel. Grön glasyr. Längd 31 cm.

Smärre bruksslitage. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

60
626
68
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
19 jan 11:33
60 EUR
16 jan 21:53
50 EUR
12 jan 22:47
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13