Soffbord, 1970-tal.

Soffbord, 1970-tal.

Bas i krom, tonad glasskiva. Längd 90 cm, bredd 60 cm, höjd 33,5 cm.

Smärre slitage och repor.

Modellen har attribuerats flertalet formgivare, däribland Tim Bates för Pieff.

Auktionen avslutas
6 dagar 21 timmar
1 000
96
108
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
15 jan 20:48
1 000 SEK
15 jan 19:54
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H51