Bestående av matsalsbord "Vegeholm", bemålat trä, diameter 120, längd 120-370, höjd 75 cm, 5 iläggskivor á 50 cm och två iläggsben, samt 4 st stolar, "Gustavia", bemålad trä, fast stoppad tygklädd sits, höjd 94, sitthöjd 46 cm
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Repor. Smärre slitage. Fläckar. Skada där ena iläggsbenet sitter.