Matgrupp, 5 dlr, gustaviansk stil, K.A Roos, Helsingborg, 1900-talets senare hälft

Bestående av matsalsbord "Vegeholm", bemålat trä, diameter 120, längd 120-370, höjd 75 cm, 5 iläggskivor á 50 cm och två iläggsben, samt 4 st stolar, "Gustavia", bemålad trä, fast stoppad tygklädd sits, höjd 94, sitthöjd 46 cm

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Repor. Smärre slitage. Fläckar. Skada där ena iläggsbenet sitter.

Auktionen avslutas
7 dagar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö