Väggrelief
Signerad, 21,5 x 26,5 cm
Obetydligt ytslitage.
Ulla Viott, svensk skulptör och keramiker född i Eskilstuna. Hon utbildade sig vid Konstfackskolan i Stockholm och School of Art i Blackpool, England. Hon arbetar i tegel, aluminium och lera och har skapat en mängd monumentalskulpturer.