Skedar, 12 + 12, "Theresia", silver, MEMA, Lidköping, 1970-1980-tal

24 skedar bestående av:
12 teskedar, varav 7 från 1986 och 5 från 1988, längd 12 cm, vikt 210 gram,
12 skedar, varav 2 från 1976 och 10 från 1978, längd 15,5 cm, vikt 419 gram,
totalvikt 629 gram.

830 silver. Åldersrelaterat slitage.

Auktionen avslutas
5 dagar 20 timmar
10 010
956
1 086
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 10 510 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
18 jan 19:49
10 010 SEK
18 jan 19:49
9 810 SEK
18 jan 17:35
3 000 SEK
18 jan 14:57
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö