1690758

Stol, allmoge

Stol, allmoge

Bemålad. Fast stoppad tygklädd sits. Ryggbricka med dekor av blommor, kopplad benställning. Bär påskrift "1746". Sitthöjd 50, rygghöjd 93,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Repor. Slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 22 timmar
300
29
33
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
17 jan 13:05
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö