Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.

Fast stoppad klädsel med dekorband i ryggstödet. Armlän och ben av betsad alm. Sitthöjd 40, höjd 83 cm.

Slitage. Fläckar. Märken. Klädsel med ställvis svårare slitage. Smärre avslag på ett armlän.

Auktionen avslutas
1 dag 6 timmar
7 300
707
809
Utropspris
5 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 7 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (11 bud)
26 jan 10:01
7 300 SEK
26 jan 10:01
7 100 SEK
26 jan 10:00
6 600 SEK
26 jan 10:00
6 400 SEK
26 jan 10:00
6 200 SEK
26 jan 10:00
6 000 SEK
26 jan 10:00
5 600 SEK
26 jan 10:00
5 400 SEK
26 jan 10:00
5 200 SEK
26 jan 10:00
5 000 SEK
20 jan 19:49
4 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H113