Ilmari Lappalainen

(Finland, 1918-2006)
Ilmari Lappalainen
(Finland, 1918-2006)

Fåtölj, "Emilia 2470", Asko, 1960-tal.

Teak stomme, fast stoppad textilklädsel. Bredd 67 cm, sitthöjd ca 40 cm, totalhöjd 100 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Auktionen avslutas
2 dagar 19 timmar
450
4 698
509
Utropspris
250 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 470 EUR. Läs mer.
Budhistorik (17 bud)
21 jan 20:38
450 EUR
21 jan 20:38
440 EUR
21 jan 11:23
420 EUR
21 jan 11:23
400 EUR
21 jan 9:36
380 EUR
21 jan 9:36
360 EUR
17 jan 13:49
340 EUR
17 jan 12:48
320 EUR
17 jan 12:48
300 EUR
17 jan 12:48
280 EUR
17 jan 12:48
260 EUR
17 jan 12:48
240 EUR
17 jan 12:20
220 EUR
16 jan 21:51
200 EUR
16 jan 21:51
190 EUR
16 jan 19:42
180 EUR
16 jan 18:12
75 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - H18