Fåtölj, "Öronlappsfåtölj modell Ö", Grythyttan, 1930-tal

Stomme av vitlackerad metall, fast stoppad tygklädd sits och rygg, lös nackkudde, troligtvis stålfjädrar, sitthöjd 43 cm, höjd 100 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Slitage. Revor. Blekt. Avnött.

Gåva av familjen Lindqvist på 1930-talet, därefter i arv

Auktionen avslutas
7 dagar 2 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö