Taklampa, Swedish Modern, Orrefors, 1940-tal

Stomme kromad metall. Kupa av delvis frostat glas med dekor av prickar. För en ljuspunkt, höjd kupa ca 45 cm, bredd ca 40 cm, totalhöjd ca 60cm.

Mynningsnagg. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Auktionen avslutas
5 dagar 22 timmar
1 100
105
119
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
21 jan 16:18
1 100 SEK
21 jan 9:40
1 000 SEK
20 jan 23:24
850 SEK
20 jan 19:25
800 SEK
20 jan 11:28
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö