Ljusstakar, ett par, silver, möjligen Danmark / Norge 1900-talets mitt.

Finska importstämplar, Helsingfors 1928. Silver .813 Höjd ca 19,5 cm.
Ljusstakens vikt utan fyllning är cirka 120 g.

Åldersrelaterat slitage. Anlöpningar. En fylld, en ofylld. Gravyr.

Auktionen avslutas
6 dagar 16 timmar
190
1 961
217
Utropspris
250 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 200 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
24 jan 10:50
190 EUR
24 jan 10:50
180 EUR
24 jan 1:22
170 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - F100