1692500

Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

Dessertskålar, 8 st samt serveringsskål, "Grapponia", Riihimäen Lasi, 1970-tal.

Blått pressglas. Dessertskålar, diameter 12 cm, serveringsskål, diameter 20 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Auktionen avslutas
8 dagar 5 timmar
60
619
69
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 65 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
24 jan 8:54
60 EUR
24 jan 7:18
50 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - C600