Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Sockerruska, silver, rokokostil, importstämpel CG Hallberg, Malmö 1935

Balusterformad med vridna knäckar och rosor, avtagbart lock. Även locket med stämplar. Höjd 20 cm. Vikt 247 gram.

Smärre slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 21 timmar
1 000
97
111
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
29 jan 19:14
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V32