Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Alf Svensson

(Sverige, 1923-1992)
Alf Svensson
(Sverige, 1923-1992)

Taklampa, "T-16", Bergboms, 1950-tal

Kupa av opalglas. Upphängning av tre mässingskedjor. En ljuspunkt. Kupans höjd 21, diameter 38, total höjd 107 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Märken. Repor.

Auktionen avslutas
6 dagar 23 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö