Hörnskåp, modell "809" ur serien "Svensk Fur", Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1950-tal
Furu, tvådelad, skåpsdörr upptill samt nedtill, hyllinredning. Bredd 90, djup 63, höjd 165 cm
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Slitage. Skador. Nyckel finns.