Den större föreställande JR Callier (f. 1783 i Orleans) utförd av José (?) 1856, yttermått ca 8 x 15 cm,
Den runda en gravyr yttermått diameter ca 10 cm,
Den mindre akvarell på veläng 1700-alets mitt yttermått ca 14 x 12 cm
Ej examinerad ur ram. Åldersrelaterat slitage.