VAS, silver. Sigurd Persson, Stockholm 1961.

Cylindrisk, vid mynningen två "pipar". H 18, 338gr. Proveniens: Carl-Axel Acking, det egna hemmet.

Smärre bruksslitage. Inskription i botten.

Utropspris
800 SEK