SKÅP, troligen unikat. Carl Axel Acking, 1930-tal.

Alm. Rak form med fyra korta ben. Dörrpar med inredning i ek av utdragbara lådor för bestick. Brännmärkt CAA. L 115, b 39, h 80. Nyckel finns.

Repor, slitage, fuktfläckar. Nyckelbussing saknas.

Proveniens

Carl Axel Acking, det egna hemmet.

Utropspris
4 000 SEK