MATSERVIS, 65 delar, flintgods, "Wexiö guld", Gustavsberg, 1900-talets början.

17 förrättstallrikar 20 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 4 assietter, 3 kaffekoppar med fat, såssnipa, såsskål, terrin med lock, 3+2 serveringsfat, 2 skålfat.

Slitage, sliten förgyllning, krackelyr, smärre naggar.

Utropspris
3 500 SEK