Allmoge
172343

PARTI DALAHÄSTAR, 13 st, 1900-tal.

2 st märkta "Rättvik", 2 st märkta "Mora", 1 st märkt "Leksand" samt 1 st märkt "1981". Samt 1 st etikettmärkt "Äkta Dalahemslöjd Nils Olsson", Nusnäs" H 7 - 17.

Slitage, repor samt färgbortfall.

Utropspris
1 200 SEK