PARTI BÖCKER, 4 delar. Bla om Carl Axel Acking.

Svenska hem i ord och bild 1938; red Stig M. H:son Björkman, Svensk From; Åke Stavenow och Åke H. Huldt, Konsthantverk och hemslöjd i Sverige 1930-1940; Red Åke H. Huldt, Fyrtiotalets Svenska Bostad; Red Sven Backström och Stig Ålund. Proveniens: Carl Axel Acking, det egna hemmet.

Slitage.

Utropspris
1 000 SEK