Svängda ben på claw-and-ballfötter. 2 lådor i sarg samt uppsats med lådinredning. Bordsskiva klädd med grön skinnimitation. L 102, b 60, h 103.
Slitage, repor. Listsläpp och lösa delar. Färgbortfall. Lös knopp.