STOLAR, 2 st, Fredrik Sieck för Fritz Hansen. 1960-tal.

Ek och stålrör, halvrund rygg, rund sits i svart konstläder. Etikettmärkta 1065.

Slitage. Skada på rygg. Fanérbortfall. Repor. Slitage. Hål.

Utropspris
1 500 SEK