PARTI SMYCKEN, 4 delar, bl a 14 K guld och silver. 1800-1900-tal. Guldsmycken tot ca 40 g.

Broscher i guld med pärlor, varav en med diamanter, l 3,5-5,5. Kedja i guld, l 90. Hänge i silver, Stockholm, 1948.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK