KUNGLIGT TACKKORT MED AUTOGRAFER, egenhändigt sign av Carl XVI Gustaf och Silvia av Sverige, bröllopet 19 juni 1976.

Dubbelt kort med bild av Deras Kungliga Majestäter i amiralsuniform med ordnar resp brudklänning med Drottning Josefinas Kamédiadem. "För all den stora vänlighet som visats oss i samband med vår lysning och vårt bröllop framför vi vårt varma och hjärtliga tack" egenhändigt signerat Carl Gustaf Silvia. 29 x 21

Slitage.

Proveniens

Hovsömmerska Fröken Gerda Jansson.

Utropspris
4 000 SEK