NATTDUKSBORD/POTTSKÅP, 2 st snarlika, gustavianskt resp gustaviansk stil, 1800- resp 1900-tal.

Vit och guldmålade. Kannelerade ben. Låda samt skåpsdel. Trågkant. L 44, B 35, H 79.

Slitage. Maskstunget. Lös del. Färgbortfall.

Proveniens

Tullgarns kungsgård.

Utropspris
4 000 SEK