MATSERVISDELAR, 87 st, flintgods, Cauldon, England, 1900-tal.

Dekor av familjen Mörners monogram. Tallrikar 21, djupa tallriak 10, halvtallrikar 9, assietter 11, små assietter 17, såssnipor 3, uppläggningsfat 6, skålar 2, terrin samt äggkoppar 7.

Slitage. Nagg. Missfärgningar.

Utropspris
5 000 SEK