ALTARLJUSSTAKAR, ett par, koppar, barock/barockstil.
Trepassfot med skölddekor möjligen 1700-tal. Balusterformad mellandel och ljushållare rikt ornamenterad av senare datum. Rester av försilvring på fot, h 35.
Kraftigt slitage, lagningar och skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.