ASKFAT, 3 st, samt SÅSSNIPA, keramik, bl a Stig Lindberg och Wilhelm Kåge, 1900-tal.

Såssnipa, flintgods, Göteborgs Porslinsfabrik, l 18.
Askfat, "Domino" för H55, Stig Lindberg, Gustavsberg, l 8.
Askfat, "Argenta", stengods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, l 11.
Askfat, glaserat lergods, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, l 11.

Bruksslitage.

Utropspris
800 SEK