Madeleine Pyk – en samling F769

MOCCASERVIS, 15 delar, porslin, Edvard Hald Karlskrona, 1930/40-tal.

Grön glasyr, invändigt förgylld. 12 koppar med fat, sockerskål, kaffekanna, gräddsnipa. H 5-18.

Slitage. Smärre spricka.

Utropspris
1 500 SEK