BÖCKER, 18 st, konsthantverk, Sverige, Storbritannien, Tyskland och Danmark, 1900-tal.

"Gammelt tin" 1963, "Sheffield Plate" Victora & Almert Museum 1955, "Porfyr" Bukowskis 1985, "Collecting Antiques" 1950, "Möbelhandeln i Sverige före 1780" Nordiska museet 1981, "Gammat tenn" 1962, "Antikvitetslexikon" Britt Tunander 1979, "Äkta eller Falsk?" 1960, "Snickare - schatullmakare och ebenister i Stockholm" Nordiska Museet 1973, "Läsning för tennvänner" Birger Bruzelli 1978, "A history and description of French porcelain", "Porzellan" 1956, "Svenska bokband", "Peasant art in Sweden, Lapland and Iceland", Ädelstenar" 1949, "Rokokomöbler signerade av ebenister och schatullmakare i Stockholm" Marshall Lagerquist 1949, "Samling Thure Westerström Lund" 1916, "Italiensk majolika".

Skador. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK