SKÄNKSKÅP, nyrenässans, sent 1800-tal.

Ek. Skänk med 2 skåp och 2 lådor samt uppsats. Dekor av kolonner och pilastrar. Svarvade detaljer. L 170, b 71, h 205. Nyckel finns.

Slitage, repor, fläckar. Lösa dekordelar medföljer, dekordelar saknas.

Utropspris
4 000 SEK