L 112.
Slitage. Skador.
Trampbil efter bilmärket AZLK som det hette 1969-1991, numera heter bilmärket Moskvitch.
AZLK är en förkortning och betyder ungefär "Ungdomskommunisternas förbunds bilfabrik".