PARTI KERAMIK, 4 delar, Japan samt Wilhelm Kåge, Gustavsberg. 1900-talets andra hälft.

Vas samt 2 skålar Japan grå botten med dekor i brunt, rött och blått. H 8-21. Skål "Farsta" Wilhelm Kåge Gustavsberg. Invändig blå glasyr. H 6, diam 21.

Slitage. Farstaskålen med kantnagg.

Utropspris
1 200 SEK