PARTI BESTICK, 10 delar, silver, Sverige, Norge, Danmark, 1700-1800-tal. Bla Johan Leffler, Falun 1783.

Ett par matskedar av fiolmodell, Petter Gillberg, Varberg 1791, en udda ostämplad matsked, 2 matgafflar modell "Gammal svensk", bla Johan Petter Grönvall, Stockholm. Mindre gaffel modell "Olga" troligen Anders Lundqvist, Stockholm. Ströskedar, PA. Sjöberg, Stockholm 1818 resp L. Dyrkopf, Köpenhamn1830, mindre såssked O. Haehre, Norge 1886. L 13-21.

Slitage, en strösked med lagning, mindre gaffeln med lagning, gravyr av initialer.

Utropspris
1 200 SEK