Ett par koppar med landskapsdekor i underglasyrblått, snusflaska med figural dekor, cremekopp med lock, vas med floral resp reliefdekor av drake, Daoguang. Kopp med fat, figural dekor i emaljfärger. H 5-9,5.
Slitage, nagg. Cremekopp samt kopp med fat har lagning, paret koppar med sprickor.