SERVISDELAR, 60 st, flintgods, "Empire", Rörstrand, omkring 1900.

18 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 3 uppläggningsfat, 11 stora assietter, 12 små assietter, 2 serveringsskålar, 2 såssnipor, 1 gräddsnipa, 1 tekanna, 3 kaffekoppar med fat, 2 tekoppar med fat. Udda fat medföljer.

Slitage, krackelyr. Enstaka nagg och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK