Allmoge
190782

SKÅP. Dalarna, allmoge, 1800-tal.

Blåmålat med bruna speglar. Brutet krön, dörrar med bakomliggande skåpsinredning. L 122, B 55, H 203. Nyckel finns.

Senare bemålat, slitage.

Utropspris
4 000 SEK