BUFFE. Art Deco, 1920/30-tal.

BUFFE. Art Deco, 1920/30-tal.

Fanérad med bla maghony och jakaranda. Rak form med rundade hörn. Två dörrar samt vitrin i mitten. Svart marmorskiva. L 178, b 50, h 106.

Slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK