YTTERFODER MED FAT, 7 st, keramik, "Planta", Wilhelm Kåge Gustavsberg.

Kubisk form. Oglaserade med dekor av vita glaserade prickar. 3 med H 9,5. 4 med H 12. En mindre saknar fat.

Slitage. Enstaka sprickor och nagg.

Utropspris
3 000 SEK