YTTERFODER, ett par, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Rundade med dekor i blått av lilla svenska riksvapnet under kunglig krona. H 23, diam 26.

Slitage, krackelyrer. En med större nagg, en med större spricka. Båda borrade.

Utropspris
1 500 SEK